13 Mar Brak komentarzy admin Zenner , ,

Buduje się coraz więcej ładnych mieszkań. Niektóre są finansowane z programów rządowych, inne stanowią inwestycje prywatnych firm na rynku nieruchomości. Wiele ludzi szczególnie młodych śni o własnym, nowym m4. Sfrustrowani tułaniem się po mieszkaniach wynajmowanych, chcą w końcu posiadać coś swojego` Budujące się nowoczesne osiedla w małych i dużych miastach będą dobrą opcją dla różnych ludzi. Kupując lokale mieszkalne od dewelopera trzeba niestety pamiętać o podparciu się umową oficjalną, a przez to po ukończeniu prac deweloperskich będzie można zawrzeć umowę przeniesienia własności, ponieważ jedynie umowa wstępna nie czyni jeszcze nikogo właścicielem mieszkania.
Decydując się na ofertę mieszkań od dewelopera, przede wszystkim poza ceną, warto kierować się tym gdzie się znajduje oraz metrażem danego lokalu. Pierwszą rzeczą do zrobienia będzie porównywanie opcji, jeśli nie ma się całkiem dobrego poglądu na rynku nieruchomości można poprosić o pomoc agenta. Przed wyborem dewelopera trzeba sprawdzić w różnych miejscach opinie o danym człowieku, czyli zasięgnąć języka. Jeżeli wywiązuje się ze swoich obowiązków jak trzeba możemy zdecydować się na podpisanie z nim umowy. Zanim się podpisze umowę przedwstępną powinniśmy z właścicielem firmy negocjować jej szczegóły, warto w tej sytuacji zapytać o radę fachowca zajmującego się prawem budowlanym. Umowa tego typu powinna mieć uwzględniony prospekt informacyjny. Muszą się w nim pojawić wiadomości na temat ceny nieruchomości a także jej umiejscowienia, momencie uiszczenia zadatku oraz kolejnych jego transz, czasie oraz warunkach przejęcia mieszkania. Ponadto uwzględnione powinny być informacje dotyczące konsekwencji niedotrzymania terminów przez którąkolwiek ze stron zawierających umowę. Deweloper może zatem odpowiadać finansowo za przesunięcia w czasie w wykonywanych robotach budowlanych, nieustaloną zmianę technologii budowlanej, czy też zauważone już po odebraniu nieruchomości wady.
Podczas odbioru mieszkania powinno się zwrócić szczególną uwagę na zgodność stanu zastanego z zapisami , które są zawarte w podpisanej przez nas umowie. Jeśli zauważymy wady w wykończeniu np. ścian, podłóg, albo też okien. Przed zatwierdzeniem dokumentu odbioru musimy wyegzekwować naprawienie wszelkich niedoróbek, gdyż podpisanie dokumentu jest równoznaczne z akceptacją jego wyglądu. Dopiero po odbiorze mieszkania można zrealizować ostateczną umowę zakupu nieruchomości, którą naturalnie trzeba także podpisać u notariusza.
Wszystkie umowy deweloperskie należy niezwykle precyzyjnie czytać. Czasem w umowach znajdują się kruczki prawne które umożliwiają zmiany w technologii budowlanej realizowanej inwestycji. Przy podstawowych nowych osiedli każdy przedsiębiorca chce możliwie jak najwięcej zarobić, dlatego trafia się, że wybierany jest niższej jakości materiał służący do budowy, czy wynajmowana mniej kosztowna, niekoniecznie wyspecjalizowana brygada, a to skutkuje różnymi nieprawidłowościami. Jeśli jednak zdecydujemy się na ofertę sprawdzonego dewelopera takie przykre niespodzianki nie powinny mieć miejsca, gdyż zależy mu na budowaniu renomy i rozwoju własnej działalności.
Przed wyborem kupna lokalu mieszkalnego na nowym osiedlu warto także zainteresować się planowanymi w tej okolicy inwestycjami. Czasem bowiem dużo lepsza cena może być związana z pewnymi niedogodnościami, które mogą powstać w wyniku planowanej w pobliżu nowej inwestycji.