13 Mar Brak komentarzy admin Zenner , ,

Pomieszczenie kuchenne jest sercem domu. To tam konsumuje się obiady, toczy się życie rodzinki, podejmuje się przyjaciół. Najistotniejszą częścią tego szczególnego miejsca, są meble kuchenne. Powinny one pierwszorzędnie się prezentować i zapewniać wystarczająco wiele miejsca do gromadzenia wszystkich rzeczy, niezbędnych do roboty w pomieszczeniu kuchennym.
Firmy meblarskie zapewniają znaczny wybór wielorakiego rodzaju materiałów, z jakich wykonywane są meble do kuchni. Najbardziej popularne są te z płyty mdf. Wspaniale pasują do współczesnych pomieszczeń, zaaranżowanych w stylu modernistycznym czy hi-tech. Najwyższa jakość wykonania sprawia, że ten rodzaj mebli może nam służyć przez kilkanaście lat, pod warunkiem, że w naszej kuchni nie ma wielkiej wilgotności. Ten materiał źle odpowiada na wysoką temperaturę oraz parę wodną. Przeznaczony jest do reprezentacyjnych kuchni, w jakich kucharzy się poniekąd sporadycznie, ponieważ na nabłyszczanym materiale widać każdy jeden zaciek, lub też kropkę, co powoduje, że trzeba go często czyścić. Jest to niezwykle czasochłonne i nie sprawdzi się w przypadku osób, które często gotują i nie chcą później spędzać długich godzin na czyszczeniu. Wysoki połysk jest nadzwyczaj awangardowy, niemniej jednak na pewno niezbyt funkcjonalny. Nabłyszczane płyty mdf dają efekt lustra, idealnie odbijają światło sztuczne oraz słoneczne. Sprawdzą się nawet w małych kuchniach, jako że wizualnie powiększają przestrzeń. Wybierając np. szklane fronty typu lacobel, można otrzymać efekt mieniących się obrazów, jakie niewątpliwie będą przykuwać spojrzenie. Wybierając meble na wysoki połysk nasza kuchnia będzie przypominać meble z folderu, którego będą nam zazdrościć zwiedzający nasz dom przyjaciele.
Najlepszym rozwiązaniem dla osób, które wiele gotują, będą matowe meble kuchenne, prędzej w ciemniejszych odcieniach, na których nie widać tak mocno zanieczyszczenia. Ciekawą propozycją są płyty drewnopodobne, które są nadzwyczaj stabilne, odporne na zniszczenia mechaniczne, nie ulegają też odkształceniom pod wpływem wysokiej temperatury ani nie modyfikują zabarwienia przez oddziaływanie promieni słonecznych. Taka płyta drewnopodobna jest bezproblemowa w czyszczeniu, a także odporna na zarysowanie.
Nowością na rynku są meble wykonane z płyty akrylowej. Zdołają odwzorowywać one kamień, drewno, a nawet metal. Te nowoczesne rozwiązania są niezwykle porządne oraz odporne. Ich istotną skazą jest znaczna cena, która sprawia, że z rzadka wybierane są one przez klientów. W sytuacji gdy szukamy najtańszych mebli, to stosowną propozycją mogą być te, skonstruowane z płyty wiórowej. Zasobność odcieni sprawia, że bardzo bez trudu można dopasować je do każdego pomieszczenia kuchennego . Jednakże są one ogromnie kruche, wobec tego warto rozważyć, czy nie będzie korzystniej wydać trochę więcej środków finansowych na meble z innego materiału, które będą nam służyć na lata.
Można pokusić się na gotowy zestaw mebli, lub meble na wymiar. Ta druga alternatywa jest o wiele droższa, aczkolwiek pozwoli dostosować meble do każdego formatu kuchni. Gotowe zestawy mebli lepiej sprawdzają się, kiedy dysponujemy większą powierzchnią, natomiast bardzo małe kuchnie potrzebują większej ergonomii i zastosowań, które nie przytłoczą i tak małej już powierzchni.