13 Mar Brak komentarzy admin Zenner , ,

Budowanie domu, to wieloaspektowe logistycznie przedsięwzięcie. Tym samym należy znaleźć solidną firmę, zajmującą się stawianiem domków od podstaw. Najlepiej by zajmowała się wszystkimi czynnościami od momentu kopania dziury w ziemi, poprzez postawienie budynku w stanie surowym, aż po jego wykończenie. Pozwoli to w faktyczny sposób zmniejszyć koszty, jakie jednakże nie należą do najmniejszych.
Każda firma budowlana wykonuje na początku kosztorys. Od niego wszystko się zaczyna. Jest on aczkolwiek przybliżony, bo chociaż ekipa stara się dotrzymać ustaleń, to pomimo tego zawsze mogą wystąpić w pełni nieoczekiwane kwestie, które spowodują podniesienie oryginalnej ceny. Czynnikiem, który ma podstawowy wpływ na cenę, jest technologia budowlana. Istotnie tańsze od stereotypowych murowanych budynków i cieszące się pokaźną popularnością są tzw. domy kanadyjskie. W tej technologii na płycie fundamentowej, budowany jest szkielet domu, który zrobiony jest z drzewa. Zasadniczy jest rozstaw drzewianych słupków, które scalane są za pomocą dwóch oczepów, które spajają także całe ściany. Płyty OSB służą tu obiciu całego domu. Konstrukcja pozostaje ocieplona, zazwyczaj wełną mineralną. W następnym etapie od strony wewnętrznej układane są płyty kartonowo- gipsowe, a od zewnątrz np. rozmieszcza się dodatkową warstwę ocieplenia i kładzie się gips służący do ozdoby.
Mnóstwo osób decyduje się na domy kanadyjskie ze względów ekonomicznych. Budowa domów w tej technologii rzeczywiście jest kilkakrotnie tańsza od tej tradycyjnej murarsko-tynkarskiej. Najbardziej popularnym zarzutem stawianym takim domom, jest ich niestabilność. Wiąże się to z ignorancją czy też złymi doświadczeniami z niechlujnymi specjalistami. Przy stawianiu domu tego typu, z pewnością nie można szczędzić na materiale. Jedynie dobrej jakości drzewo zagwarantuje, że dom będzie miał porządną strukturę. Niezwykle kluczowa jest również odpowiednia izolacja ścian zewnętrznych, aby nie dogrzewał się w lecie, a zimową porą szybko nie tracił ciepła.
Najoczywistszą wartością tej technologii jest krótki czas stawiania budynku. Nawet w trzy miesiące zdoła pojawić się dom pod klucz. Jeśli zatem dysponuje się ograniczonym budżetem i chce się postawić własny dom, będzie to właściwy wybór.
Konstrukcja budynków murowanych jest nieustannie najpopularniejsza w naszym kraju. Najczęstszy problem stanowi jednak ogrzewanie budynku, które produkuje niemałe koszta. Bardzo dużo osób decyduje się na systemy solarne, które wiąże się z stereotypowym nagrzewaniem. Jeżeli jednak buduje się dom od podstaw, warto porządnie zaciekawić się domami pasywnymi, które są najbardziej energooszczędne, a ich budowa wymaga monitorowania izolacji termicznej budynku na kilku jej etapach. Żeby jak najbardziej zredukować spożytkowanie energii w takich budynkach w pobliżu kolektorów słonecznych, wykorzystuje się pompy ciepła, dzięki którym dom staje się w pełni ekologiczny i korzysta jedynie z odnawialnych źródeł energii.
Wybór rodzaju technologii z dziedziny budowlanki współzależny jest od preferencji i zasobności portfela. Ze względu na rosnące ceny energii szuka się przeróżnych alternatyw w technologiach budowlanych, jakie odpowiednio zastosowane mogą wywrzeć wpływ na jej zużycie i przyjemność przebywania w jak najbardziej odpowiednich przesłankach.