Pewną tendencją jest to, że mieszkańcy wielkich miast entuzjastycznie decydują się na mieszkanie na przedmieściach. Dzieje się tak we wszystkich metropoliach, w których ucieka się przed hałasem miasta, w którym na co dzień się pracuje, ażeby podładować „akumulatory” oraz mieć sposobność odprężyć się po ciężkim dniu pracy potrzebują ciszy a nie hałasu centrum miasta. Tak samo dzieje się w stolicy Polski. W tej sytuacji wiele osób pragnących się tam osiedlić poszukuje mieszkania na przedmieściach stolicy. Jest możliwość znaleźć wiele propozycji od usługodawców, którzy oferują nowe mieszkania w korzystnych pieniądzach. Chociaż w sytuacji, gdy szuka się spokoju oraz chce się przeprowadzić z centrum miasta, jest się gotowym zapłacić za to zdecydowanie nieco więcej. Trwa i planowanych jest wiele inwestycji, ponieważ coraz więcej osób przyjeżdża do naszej stolicy „za chlebem” popyt na mieszkania ciągle się zwiększa.
W okolicach naszej stolicy powstają przedsięwzięcia deweloperskie związane z mieszkaniami bezczynszowymi. Nowe mieszkanie jest możliwość kupić nawet za mniej niż 300 tys. zł, co jest bardzo nie wielką sumą jeśli chodzi o tę lokalizację. Zachęcają ewentualnych kupców czarującymi krajobrazami, otoczeniem lasu jak również jednoczesnym bliskim sąsiedztwem, jednak nie tak aby zakłócać odpoczynek, drogi prowadzącej do stolicy Polski. Dodatkową korzyścią oferty jest zdecydowany brak wszelkich kosztów dodatkowych ponoszonych za utrzymywanie części wspólnych budynku. W nie dalekiej odległości są również węzły komunikacji miejskiej, a planowana jest także przedsięwzięcie nowego centrum handlowego. Domy bezczynszowe znajdują się w odległości 13 km od Warszawy. Przedsiębiorcy zachęcają również potencjalnych kupców mieszkaniami z ogródkiem. Jest to niewątpliwie opcja dla ludzi, którzy nie mają trudności z sąsiadami i nie są konfliktowe.
Na przedmieściach Warszawy planowanych jest duża ilość przedsięwzięć budowlanych. W większości przypadków roztaczają one widoki wiejskich krajobrazów i osiedli otoczonych zielenią, które idealne są zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i samotnych szukających spokoju jak również wytchnienia od codziennej pracy w korporacji. Budynki osiedli, które mają powstać będą przeszklone i nowoczesne, zapewniające komfort pod postacią wind. W planach zaplanowane zostały także hale garażowe, oraz lokale usługowe znajdujące się na ich terytorium.
Poszukiwane na rynku nieruchomości w naszej stolicy są również nowoczesne apartamenty i lofty. Zwłaszcza te drugie cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Mieszkania stylizowane na stare fabryki i hale produkcyjne, to w ostatnim czasie prawdziwy krzyk mody. Za takie mieszkanie jednak należy wiele zapłacić, przede wszystkim jeśli wykonane jest pod klucz.
Wybierając położenie mieszkania w okolicy stolicy, trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę odległość od centrum miasta, jeśli tam właśnie pracujemy. Ponadto istotne jest przede wszystkim zebranie informacji jak w każdym takim przypadku w planowanych inwestycjach w miejscu, gdzie kupujemy mieszkanie od budowlańca. Ponieważ w stolicy Polski oraz na jej przedmieściach planowanych jest wiele przedsięwzięć, przy wyborze lokalizacji mieszkania kluczowy może być aspekt cichej i spokojnej położenia. W sytuacji jeżeli chcielibyśmy zamieszkać w hałasie szukalibyśmy mieszkania bliżej centrum stolicy.