13 Mar Brak komentarzy admin Zenner , ,

Decydując się na bramy garażowe kierujemy się przede wszystkim ich trwałością. Powinny być odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, a w kwestii bram garażowych automatycznych wyposażone w specjalny mechanizm, który jest niezawodny oraz chroni przed jakimś niekontrolowanym zatrzaśnięciem. Do wyboru mamy bardzo wiele typów jak i gatunków materiałów, mimo to najpopularniejsze są bramy z profili stalowych ocynkowanych ogniowo. Decydując się na konkretny typ powinniśmy dobrze zastanowić się, z jaką częstotliwością bramę mamy zamiar eksploatować, a dodatkowo czy potrzebny jest nam system automatyczny.
Perfekcyjna brama garażowa musi dodatkowo chronić przed włamaniem, nawet skuteczniej aniżeli drzwi antywłamaniowe, dlatego należy uważnie zanim ją zamówimy przejrzeć jej parametry, bo to one wpływają na bezpieczeństwo. Przede wszystkim powinny posiadać zabezpieczenie przed jej podważeniem, ponieważ to standard jeśli chodzi o prewencję przed możliwym włamaniem. Wyposażenie w automatyczny rygiel blokujący, a także dodatkowy zamek powinny skutecznie odwieść przypadkowego złodzieja, zwłaszcza, że ten pierwszy funkcjonuje również gdy garaż ma przejściową awarię zasilania. Ochrona własnych dóbr nie jedynie w przypadku domów prywatnych jest niezwykle istotne. Bramy do warsztatu także muszą być uposażone w odpowiednie zabezpieczenia antywłamaniowe, szczególnie, że nieraz znajdują się w takim miejscu kosztowne urządzenia, których utrata mogłaby być bardzo odczuwalna dla prowadzonej firmy.
Wyszukując bramę garażową do warsztatu samochodowego warto wziąć pod uwagę, by była wykonana z solidnej blachy, tak, aby w żaden sposób nie można było jej bezproblemowo uszkodzić. Szczególnie newralgicznym elementem są w tym wypadku prowadnice, z których wykonaną z lichych materiałów bramę można bezproblemowo wypchnąć. Dobrym zabezpieczeniem mogą być również zamki działające na kartę elektroniczną lub odcisk palca. Bramy automatyczne sterowane na pilota czasami są uruchamiane za pomocą kodu zabezpieczającego funkcjonującego na podobnej zasadzie, co takie które są wbudowane w telefonach komórkowych.
Brama garażowa powinna być także dobrze izolowana termicznie. W większości wypadków wykonuje się izolację przy użyciu pianki poliuretanowej lub styropianu. Zapobiega to powstawaniu mostków termicznych, co szczególnie ważne będzie w przypadku domów z garażem, mimo wszystko warsztaty również powinny się o tego typu rzecz postarać. Nieszczelności wprost wpływają na opłaty za zużycie prądu, dlatego należy bramę jak najlepiej uszczelnić.
Wśród rodzajów bram przeznaczonych do warsztatu jak i do budynku prywatnego są bramy segmentowe, bramy rolowane, czy też bramy uchylne. Do perfekcyjnego funkcjonowania dowolnego przedsiębiorstwa, a w szczególności tego typu, w którym narażeni jesteśmy na ciągły ruch samochodowy, niezbędna jest zmechanizowana brama działająca na czujnik albo fotokomórkę. Z takich udogodnień korzystają szpitale, zakłady pracy, ale też osoby prywatne. Najbardziej solidne będą bramy stalowe i aluminiowe i najlepiej w takie zainwestować. Należy do tego wybrać firmę która cieszy się renomą na rynku i daje gwarancję na swoje usługi. Najlepsze firmy prowadzą stały serwis swoich bram automatycznych, ponieważ każdy mechanizm nawet ten najlepszy czasem może zawieść. Usterki usuwane są mimo wszystko fachowo i szybko, wystarczy tylko zadzwonić i ją zgłosić.